Chat with us, powered by LiveChat

F-Secure SENSE sulgeb turvaaugud miljonites nutikodudes

F-Secure SENSE

F-Secure väljastas toote, mis kaitseb võrku ühendatud nutiseadmeid tarbijate kodudes. F-Secure SENSE ühendab turvalise Wi-Fi ruuteri, tunnustatud turvarakenduse ja juhtiva pilvekaitse, et pakkuda kaitset nutiseadmetele modernsetes kodudes.

Vastavalt 2017. a. avaldatud Gartner* uurimustööle ületab tarbijate poolt kasutuses olevate nutiseadmete kogus 5,2 miljardi piiri. Aastaks 2020 hinnatakse nutiseadmete koguseks juba 12,8 miljardit. Paljud nendest seadmetest omavad ligipääsu meie kõige privaatsemale infole. Kuidas on tagatud seadmete kaitse internetist tulenevate ohtude eest? IoT-seadmete tootjad kahjuks küberturvalisusele piisavat tähelepanu pööranud ei ole.

F-Secure vastutav teadusuuringute juht Mikko Hyppönen kardab, et seadmete tootjad kordavad samu vigu, mis parandati juba 20 aastat tagasi arvutite turul. Tootjad ei sea prioriteediks turvalisust, kuigi IoT seadmete omaksvõtt ja haavatavus kasvab märgatavalt. Mikko hoiatab, et “IoT on selge ja otsene oht internetile” ning toonitab, et “Iga kord kui seade on kirjeldatud kui ‘nutiseade’, on see haavatav.”

Vaatamata ohtudele loovad võrku ühendatud seadmed võimalusi, et muuta kodud mugavamaks, nauditavamaks ning säästlikumaks. F-Secure SENSE pakub nutiseadmetele dünaamilist turvalahendust kasutades kolme turvatehnoloogiat.

  • SENSE ruuter asendab nutikodus kõik internetiturvalisuse tooted. Alustades arvutite ning nutitelefonidega ja lõpetades beebimonitoridega, kaitsmaks neid viiruste ning häkkerite eest.
  • SENSE turvalisuse rakendus haldab SENSE võrku, pakkudes lisaturvalisust ka liikvel olles.
  • SENSE pilv kasutab tehisintellekti, et saada aru ühendatud kodu liiklusest võrgus ja kaitsta seda erinevate ohtude ning häkkimise eest

F-Secure SENSE

“See on inspireeriv aeg F-Secure ja IoT tööstuse jaoks,” ütleb Perttu Tynkkynen, F-Secure müügi ning turunduse asepresident. “Uued arengud on igapäevased. SENSE’i turuletuleku järgselt väljastame regulaarselt turvauuendusi, et hoida tarbijad kaitstud uute ohtude eest.”

“Me oleme väga rahul F-Secure SENSE turuletoomisega,” ütleb F-Secure Asepresident Kristian Järnefelt. “Paljud meie operaatorpartnerid on juba uurinud, kuidas turvata nutikodus võrku ning sinna ühendatud seadmeid. F-Secure on end unikaalselt positsioneerinud, et aidata see probleem lahendada

SENSE ühendab endas auhinnatud tööjaamakaitse, võrguliiklusel baseeruva turvalisuse ja küberturvalisuse valmidusega ruuteri, mis on tugevdatud häkkimise vastu. See on võimekus, millest traditsioonilistel ruuteritel vajaka jääb. SENSE pakub veatut lahendust, mis viib turvalisuse enamusse võrguühendusega koju, samal ajal kui IoT buum toimub.

Hind ja saadavus

F-Secure SENSE ruuteri leiad nii Klick’i kauplustest kui F-Secure partneritelt üle Eesti. SENSE sisaldab endas nii riistvara kui tarkvara. Aastane litsents teenusele koos seadmega maksab 199 EUR ja edaspidine teenuse kuutasu on 9.90 EUR.

*Allikas: Gartner Pressiteade, “Gartner ütleb 8.4 miljardit ühendatud “asja” on kasutusel 2017 aasta lõpuks”, Veebruar 7, 2017. http://www.gartner.com/newsroom/id/3598917

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.