Chat with us, powered by LiveChat

Petya pahavaraepiteemia taga on professionaalid

Käesolev pahavara epideemia on professionaalsemalt teostatud ning ettevõtetele ohtlikum võrreldes hiljutise Wannacry epideemiaga. F-Secure laborid on teinud kindlaks, et hetkel leviv pahavara kuulub Petya krüptovara perekonda. See suudab iseseisvalt levida ning kasutab sama turvanõrkust, mida kasutas ka Wannacry.

Erinevalt Wannacryst ei krüpteerita antud juhul ainult failid, vaid suletakse ligipääs tervele kettale. Lunarahanõude suurus on 300 USA dollarit ning hetkel puudub kinnitus, et tasumise järgselt oleks andmetele ligipääs taastatud.

Ettevõtted peavad kindlasti lähipäevil olema eriti ettevaatlikud. Nagu ka Wannacry puhul jäävad soovitused samaks. IT administraatorid peavad veenduma, et Windows operatsioonisüsteemid oleksid uuendatud, tulemüürid seadistatud võimalusel blokeerima port 445’st sisenevat liiklust ning veenduma, et infoturbetarkvara oleks töökorras

F-Secure tarkvara suudab edukalt tuvastada ning blokeerida andmeid krüpteerivaid/blokeerivaid pahavarasid – ka seda konkreetset, mis praegu laialdaselt levimas.

Väga oluline on:

  • Hoida infosüsteemides kasutatavad tarkvarad uuendatuna.
  • Koolitada arvutikasutajaid mitte klikkima suvalistele linkidele ning olema väga tähelepanelikud tundmatult saatjalt saabunud e-kirjade suhtes.
  • Kasutada regulaarseid varunduslahendusi.
  • Jälgida infoturbetarkvara korrasolekut oma seadmetes.
  • Hoida töös kõik F-Secure funktsionaalsused nagu Deepguard, Software Updater ning Advanced process monitoring.

F-Secure lahendustele on tehniline tugi litsentside kehtivusajal tasuta. Juhul kui teil on täpsustavad küsimusi, siis saate F-Secure tugikeskuse poole pöörduda e-posti teel f-secure@bcs.ee või telefonil 6806888.

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.