Chat with us, powered by LiveChat

Haavatavuste skaneerimise teenus

Kas soovid kindlustunnet, et Sinu ettevõtte süsteemid on kaitstud kõige uuemate rünnakute eest?

Haavatavuste skaneerimise teenus aitab avastada võimalikke turvauke Sinu ettevõtte IT süsteemides. Turvaauke võib esineda erinevates IT süsteemide osades, sealhulgas tarkvaras, võrkudes, seadmetes ja konfiguratsioonides. Need on nagu avatud uks või aken, mille kaudu kurjategija võib teostada eduka rünnaku ja pääseda ligi ettevõtte süsteemidesse. Seejärel võidakse krüpteerida kõik andmed, neid omavoliliselt kopeerida või kasutada IT süsteeme rünnakuteks ettevõtte partnerite vastu.

Ründajate tavaline taktika on ära kasutada turvaauke, mis on parandamata jäetud. Statistika kohaselt leitakse haavatavuste ära kasutamise viisid (exploit) keskmiselt juba 14 päeva jooksul pärast haavatavuse avalikustamist (Microsoft Digital Defense Report 2022). Seetõttu on äärmiselt oluline rakendada turvauuendusi võimalikult kiiresti, et tagada maksimaalne kaitse.

Süsteemide skaneerimiseks kasutame WithSecure haavatavuste tuvastamise lahendust (WithSecure Elements Vulnerability Management). Pärast skaneerimist saad üksikasjaliku raporti, kus on kirjas tuvastatud turvaugud, nende kriitilisuse tase ning soovitused turvaaukude parandamiseks.

Näidiseks üks pilt skaneerimise tulemuse kokkuvõttes kohta:

Kuna pidevalt ilmnevad uued turvaaugud ja avastatakse võimalusi vanade turvaaukude ärakasutamiseks, on tõhusaima kaitse tagamiseks soovitatav skaneeringuid läbi viia regulaarselt ja tulemused lasta  üle vaadata küberturbe spetsialistidel. Võimalik on teha ka ühekordseid skaneeringuid, kuid need kajastavad ainult hetkeolukorda. Statistika kinnitab, et pidev skaneerimine kiirendab vigade parandamist mitmekordselt.

Kui oled huvitatud oma ettevõtte internetist kättesaadavate avalike teenuste (näiteks veebilehekülg, kohalik e-posti server, kõigile kätte saadav laoteenus vms) ühekordset tasuta skaneeringust või tahad teemast rohkem teada saada ning spetsialistiga konsulteerida, siis võta ühendust aadressil myyk@bcs.ee või jäta alloleva vormi kaudu oma kontaktandmed ja me võtame sinuga ise ühendust.

Kui soovid teada, kuidas ennast ka petukirjade eest kaitsta, vaata meie artiklit Petukirja test – BCS

Haavatavuste skaneerimise teenus

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.