Uus turvaline keskkond kogu oma info säilitamiseks F-Secure’ilt

F-Secure’i poolt läbiviidud küsitluse tulemused näitavad, et arvutikasutajad soovivad kogu oma infot säilitada ühtses turvalises keskkonnas. Enamus arvutikasutajatest säilitab oma infot arvukates keskkondades. Praktikas soovivad kõik siiski ühtset, turvalist ning usaldusväärset paika – peatselt saab kõik see ka Younitedi abil võimalikuks.

Kodukasutajad säilitavad oma infot eri paigus: Facebookis, Flickris, Google Drive’s, Evernote’is ja mujal. Lisaks sellele on loendamatul hulgal pilte ja muid faile nende mobiiltelefonides, süle-, kodu- ja tahvelarvutites. Kindlasti on kõigil veel teatud hulk faile tööl kasutatavates seadmetes, mille lihtsa kättesaamise vajadus tekib aeg ajalt ka tööväliselt.

Küsitluse tulemusi analüüsides tuli välja, et 64% kodukasutajatest tunneb vajalikkust keskkonna järgi, kuhu koondatakse kogu nende informatsioon. Regiooniti saab välja tuua mõningaid erinevusi: 76% Malaisia, Ladina-Aameerika ning Ameerika Ühendriikide vastanutest leiab, et taoline võimekus oleks neile enam kui kasulik, Euroopas oli vastav näitaja 55%.

Oma info jagamiseks ning säilitamiseks kasutatakse samaaegselt sageli väga erinevaid teenuseid, lisaks enamlevinud pilvelahendustele laeb Malaisia näitel iga viies kasutaja vähemalt korra nädalas mõne pildi Instagrami, 15% ameeriklastest Amazoni Cloud Drive’i ning 13% poolakatest Picasasse.

Seega, miks mitte teha oma elu lihtsamaks ning kombineerida kõik need teenused tehes need kättesaadavaks ühest asukohast olenemata kasutatavast seadmest? 59% vastanutest leiab, et see oleks äärmiselt hea idee, suurimat heakskiitu sellele mõttele näitasid üles Ladina-Ameerika, Malaisia ning Ameerika Ühendriikide vastanud (tervelt 75% vastanutest oli taolise vajalikkusega nõus).

Kui küsitletutelt uuriti, milliseid pilveteenuseid peaks taoline uus keskkond suutma kombineerida, siis kõige tavalisemateks vastusteks oli Facebook, YouTube, Google Drive, Dropbox, SkyDrive ja iCloud, sellele järgnesid Picasa, LinkedIn ja Instagram.

Julge ja uuenduslik lahendus kirjeldatud soovidele - YOUNITED

Younited on F-Secure’i arendusprojekt, mis saab peatselt kõikidele kasutajatele kättesaadavaks nutitelefonide, tahvelarvutite ning lauaarvutite kaasabil ning kombineerib samal ajal online teenuseid nagu Facebook ja Dropbox. Selle tulemusena on kogu sinu info ühes turvalises keskkonnas. Neile, kes muretsevad privaatsusküsimuste üle “pilves”, saab julgelt lisada, et antud keskkond on täiesti vaba tagaustest ning spioneerimisest. Younited hakkab tegutsema rangete Soome privaatsusseaduste raamistikus, mida omakorda toetab F-Secure’i 25-aastane turvateadlikkus.

Kui soovid olla esimeste seas, kes asuvad uut teenust kasutama, külasta lehte www.younited.com.

 

* F-Secure viis 2013. aasta alguses läbi online küsitluse, millest võttis osa 6000 vastanut 15st riigist: Saksamaalt, Itaaliast, Prantsusmaalt, Ühendkuningriikidest, Hollandist, Belgiast, Rootsist, Soomest, Poolast, Ameerika Ühendriikidest, Brasiiliast, Tšiilist, Kolumbiast, Austraaliast ja Malaisiast.

 www.younited.com
Sulge