F-Secure 25-aastase eduloo saladus

Alates 1988. aasta Morrise ussviirusest kuni tänase mobiilsete seadmete pahavara levikuni on F-Secure alati suutnud tehnoloogia arenguga kaasas käia. Ettevõtte tegutseb endiselt pahavara leviku takistamisega ning tänasel päeval on suunanud oma energia pilvetehnoloogia turvalisuse tagamisele.
 

Mis on viimase 25 aasta kõige suurem tarkvaraalane uuendus?
 

F-Secure’i uuringu kohaselt annavad sellele küsimusele 61% vastanutest vastuseks Internet. 43% vastanutest leiab, et selleks võiks omakorda olla nutitelefoni leiutamine. Teisalt tuuakse kõige murettekitavama faktorina esile viiruseid ja muud pahavara.

F-Secure’i asutamisaastatel olid viirused veel üpriski vähe levinud. Mikko Hypponeni, F-Secure’i arendusjuhi, sõnul pidid nad ettevõtteid veenma, et taolised ohud üldse eksisteerivad. 25 aastat tagasi levisid viirused enamasti flopiketaste abil. Tänaseks on pahavara leidnud oma tee Internetti ja teeb seetõttu ka nende levimise kordades keerukamaks, aga teisalt uurimise seisukohalt ka huvitavaks.

1988. aasta oli Morrise ussviiruse aasta – see oli esimene viirus, mis levis ulatuslikult Interneti teel. Samal aastal loodi ühes kortermajas ka ettevõte Data Fellows, mida tänaseks tuntakse F-Secure’i nime all.

Risto Siilasmaal ning Petri Allasel oli visioon ühendada kaks visiooni: luua tõeliselt hea ettevõtte ning arendada oma klientidele parima kvaliteediga tooteid. Hetkel, oma 25 tegevusaastaga, on F-Secure’is tööl ligi 1000 inimest 20-s erinevas riigis. Auhindu ning tunnustusi saavad F-Secure’I tooted juba iga-aastaselt. Kõik need faktorid kokku tähendavadki omakorda, et asutajate unistused on täitunud.
 

25 aastat turvalist töökeskkonda – see on alles algus
 

F-Secure’i 25 tegevusaastat on möödunud uuenduste tähe all. F-Secure lõi esimesena maailmas arvutiturvalisusele keskenduva veebilehekülje, Windowsi läptopidele esimese reaalajakaitsega toote, heuristilise viirusskänneri ning integreeritud keskhallatava turvalahenduse, Policy Manageri. Esimene mobiilsete seadmete turvalahendus loodi juba 2002. aastal. Samuti oli F-Secure esimene ettevõte, kes arendas välja rootkittide avastamise tehnoloogia, asus pakkuma oma tooteid SaaS-i mudeli alusel ning sai üheks olulisemaks partneriks sidekommunikatsiooniga tegelevatele operaatoritele. Hetkel keskendub F-Secure turvalistele pilvelahendustele.

F-Secure’i tegevjuht Christian Fredrikson lisab, et viimased 25 aastat on ettevõte arendanud maailma parimat internetiturvalisust, kuid seda võib pidada siiski vaid esimeseks sammuks. Edasised sammud peavad keskenduma pilveturvalisusele, kuna üha rohkem inimesi on asunud sisu jagama ning tulevik on mobiilsuse ja mobiilsete seadmete käes. F-Secure on endale võtnud eesmärgiks olla üldiste suundumustega kaasas ning kindlustada, et järgmised 25 aastat tulevad nende seisukohalt senisest veelgi paremad.
 

Minna sügavuti
 

F-Secure’i eduloo taga on kahtlemata kirg, mis ajab inimesi endale huvipakkuvate teemadega minema veelgi rohkem sügavuti. Näiteks Hypponen tähistas kaks aastat tagasi üht teist 25. sünnipäeva: ta külastas Pakistanis esimese arvutiviiruse, Braini, loojaid. Videokokkuvõte reisist on leitav ka Youtube-st, mille lingi leiate uudise alaosast.

Sama kirega on F-Secure lähenenud kõigisse infoturbealastesse teemadesse: personaalse sisu kaitsmisesse, Facebooki profiili turvalisusesse, pangatehingute turvalisemaks muutmisesse, kogu arvutis leiduva tarkvara uuendamisse ning paljudesse uutesse arendustesse, millest peatselt kindlasti kuulete.

Kui soovid tutvuda F-Secure’i ajalooga ning nautida interaktiivset tagasivaadet, külasta lehekülge: campaigns.f-secure.com/happybday/

 

Rohkem infot:

Brain: maailma esimese arvutiviiruse radadel Pakistanis
www.youtube.com/watch?v=lnedOWfPKT0
Sulge