F-Secure’i tasuta Online Scanner avastab nüüd ka rootkitte

F-Secure’i Online Scanner on läbinud ulatusliku uuenduskuuri ning seda saab kergesti kasutada oma arvuti pahavarast puhastamiseks – nüüd avastab see lihtne tööriist ka arvutis leiduvaid rootkitte.

Uus F-Secure’i Online Scanner avastab ja puhastab ka kõige keerukamaks pahavaraks loetavaid rootkitte. Skänneri suurus on tänaseks päevaks kahandatud 5 MB-ni ning seda on äärmiselt lihtne kasutada. Puhastamine toimub ilma igasuguse lisatarkvara paigaldamiseta ning kodukasutajad saavad selle abil oma arvuteid puhastada ja muretsemise asemel oma igapäevategevustele keskenduda.

F-Secure’i läbiviidud uuringu kohaselt tunnistab kuni 44% arvutikasutajatest, et nad tunnevad end Internetti kasutades ebaturvaliselt ja kardavad arvuti nakatumist. Leheküljed, mida igapäevaselt usaldatakse, on tegelikkuses pidevas pahavara ründeohus. Arvutikasutajad, kes kurjategijate poolt ülevõetud lehekülgedele satuvad, võivad nakkuse saada lihtsa ümbersuunamise kaudu mõnele kahjulikule leheküljele. Kui midagi sellist on aset leidnud, võib pisemagi kahtluse korral kasutada F-Secure’i Online Scannerit.

Eemalda viirused+rootkitid=kõik ühes lahendus

Keerulisemad rootkitid käivitavad oma tegevuse veel enne kui arvuti operatsioonisüsteem end reaalselt käivitab. Kaks kõige ulatuslikumat ja kiiremini kasvavat botnetti - TDL ja ZeroAccess kasutavad just seda tüüpi lahendust. ZeroAccess levitas 2012. aastal miljoneid nakkusi, kasutades kuni 140 000-t unikaalset IP-d Ameerika Ühendriikides ning Euroopas.

Rootkittide eemaldamine võib olla keeruline ning ajamahukas. Sageli nõuab see eraldi selleks otstarbeks loodud CD-sid või USB-mälupulkasid. F-Secure Online Scannerit kasutades ei ole vaja taolisi klassikalisi lahendusi enam kasutada - F-Secure’i poolt Linuxi tarkvarale arendatud DeepClean keskendubki just nende ohtude eemaldamisele. Kui Online Scanner avastab rootkiti, käivitatakse DeepClean, mis omakorda eemaldab pahavara. Pärast pahavara eemaldamist käivitatakse masin uuesti Windowsi keskkonnas. Kõike seda sooritatakse ilma kasutajapoolse sekkumiseta.

Skänneeri ja puhasta tasuta oma arvutit külastades lehekülge: http://www.f-secure.com/en/web/home_global/online-scanner.

F-Secure’i Online Scanner ei asenda proaktiivseid antiviiruse lahendusi, seetõttu on parim valida täislahendus Internet Security, mille lisa- ning ostuinfo leiate alljärnevalt leheküljelt: http://www.f-secure.ee/F-Secure_Protection_Internet_Security_v2EST.html

 

AVTest
Sulge