Office365

Office 365 on äriklientidele suunatud pilveteenuse pakett, mis on järeltulija BPOS (Business Productivity Online Suite) tootele.

Office 365 pakett sisaldab järgmisi tooteid:

  • Microsoft Exchange Online
  • Microsoft Sharepoint Online
  • Microsoft Lync Online
  • Office Professional Plus

See pakett võimaldab kolida ettevõtte IT süsteemi kas osaliselt või täielikult pilveteenusele. Pilveteenus ei paku veel päris täisfunktsionaalsust võrreldes lokaalsega ja seetõttu ongi esialgu võimalus minna ettevõttes osaliselt üle pilveteenusele ja võtta mõlemast, nii lokaalselt (on-premises) kui pilveteenuselt, nende tugevad omadused.

Pilveteenuse plussid on teenuse garanteeritud (99,9%) toimimine ja kättesaadavus, viimaste tooteversioonide uuenduste tagamine (näiteks Exchange Online on sama versioon, mis Exchange 2010 SP1 ja kui tuleb uuem siis on see saadaval ka pilveteenuses), uute funktsioonide lisandumine Microsofti poolt, suur postkast (25GB kasutaja kohta), arhiveerimisvõimalused, head otsinguvõimalused e-kirjadest üle pilve- ja lokaalse teenuse, e-postiliikluse kaitse Forefront rämpspostifiltri ja viirusetõrjega.

Pilveteenuse tasu arvestatakse kuupõhiselt ühe töökoha kohta

Ettevõttel on võimalik pilve- ja lokaalse teenuse kokkuviimine nii, et kasutajad saavad sisse logida pilveteenusel paiknevasse postkasti oma lokaalse kasutajanime ja parooli abil. Väikeettevõtted, kellel pole lokaalset domeeniteenust, saavad kiirelt oma ettevõtte IT teenuse üle viia täielikult pilveteenuseks ja luua kasutajad otse pilveteenuse kaudu. Võimalik on ka kasutajate olemasolevate postkastide üleviimine pilveteenusele.

Erinevaid põhipakette on kolm:

  1. Small Business on kuni 50 kasutajaga ettevõttele, kellel pole domeeniteenust ja saavad kogu kontori pilvele üle viia. Kasutajad luuakse pilvel (Microsoft Online ID) ja pilvel on ka Exchange-i postkastid ning võimalik kasutajaid administreerida ja ka olemasolevaid postkaste sinna migreerida. Igal kasutajal on 25GB postkastiruumi. Office töölauarakendused paketis ei sisaldu.
  2. Enterprise versioon lisab Office-i töölauarakendused ja võimaldab sünkroniseerida olemasoleva domeeniteenuse pilveteenusele ning kasutada ühekordset kasutaja autentimist (SSO – single sign on) Office 365 portaali kasutades AD FS (active directory federation services) serveri rolli, millega võimaldatakse konfida pilveteenus usaldama lokaalset domeeniteenust (federated domain) ja kui kasutaja avab näiteks Outlooki või ka OWA (Outlook Web Access) siis ei küsita talt enam eraldi Microsoft Online ID-d vaid ta saab sujuvalt enda e-postiteenust kasutada olemasoleva domeenikontoga (federated user account).
  3. Educational haridusasutustele ja õpilastele suunatud versioon (Live@edu teenus).

Kasutajate juurdepääs teenusele

  • Microsoft Online ID abil, mille puhul kasutajal on eraldi kontod Office 365 portaali jaoks ning Office 365 paroole hallatakse pilveteenuse kaudu ja kasutaja peab ennast eraldi autentima oma pilveteenusel paiknevale postkastile või Sharepoint-i lehele juurdepääsuks.
  • Federated ID abil, mille puhul kasutaja pääseb Office 365 portaali ühekordse autentimisega lokaalsesse domeeni.

Exchange Online

Exchange Online pakub häid otsinguvõimalusi üle postkastide lokaalselt ja pilvest, ärikalendri teenust, e-kirjade kaitset Forefrontiga (FOPE – forefront protection for exchange), sisseehitatud instant messaging (Office-iga seotud Lync teenus analoogselt MSN-ile) toetus, võimalik andmete sünkroniseerimine mobiilsete seadmetega kasutades Activesync protokolli.

Sharepoint Online

Sharepoint Online võimaldab kasutada pilves Sharepoint teenust ja luua nii sise- kui ka välisveebi ettevõttele, luua koostöö saite ja hallata töövooge, hallata ja arhiveerida faile, otsida töötajaid ja dokumente, publitseerida erinevat multimeediat, luua veebivorme, jne. Sisseehitatud funktsionaalsus pakub laia valikut erinevaid saitide põhju, nimekirju, töövooge ja laiendustööriistu (web parts). Võimalikud on ristkasutuse stsenaariumid, kus nii maapealne kui pilveteenuse Sharepoint on ühendatud ja pakuvad nii kasutajatele vastavalt eri funktsionaalsust.

Lync Online

See on pilve kommunikatsiooniteenus, mis ühendab inimesi kõikjal ja alati.

Teenuse turvalisus ja andmete kaitse

Pilveteenuse turvalisuse poolelt jälgib Microsoft ranget turvapoliitikat. Microsoft on taotlenud ka vastavad sertifitseeringud ja järgib standardeid ISO 27001 raamistikus.

Tooteinfo ja lingid:

Office 365 homepage: http://office365.microsoft.com

Sharepoint Online: http://www.microsoft.com/online/help/en-us/helphowto/SharePoint-Online.htm

Exchange Online: http://www.microsoft.com/online/help/en-us/helphowto/Exchange-Online.htm

Facebook page: http://www.facebook.com/office365

Kommuuni koduleht: http://community.office365.com/

 

Toodet on võimalik kuu tasuta testida. Vaata lähemalt: http://www.microsoft.com/en-us/office365/free-office365-trial.aspx

Sulge